Кількість пасажирів у полтавських маршрутках впала вдвічі

Хоч обмеження на перевезення пасажирів у межах міста впроваджується лише завтра, у Полтаві вже сьогодні відчувають значне зниження кількості пасажирів – від 40 до 60%. Про це пише “Полтавщина”.

Так, голова Асоціації перевізників Полтавської області Юрій Лупаєнко повідомив, що ще до обмежень на кількість пасажирів, 16 березня, «кільцевий» автобус виручив 400 квитків при нормі в 1000 квитків. Це не дозволило компенсувати витрати навіть на дизпаливо. Поки приватні перевізники продовжують роботу, однак скільки це триватиме — не знають.

Керівник КП «Полтаваелектроавтотранс» Євгеній Зайцев також повідомив про падіння кількості пасажирів на 40%. При цьому кожен автобус та тролейбус обробляється дезінфекуючими засобами двічі щодня, а також на кінцевих зупинках працівники протирають поручні, сидіння та кабіну водія. Як контролювати кількість пасажирів — він поки не знає.

Цікаво, що міська влада також ще не виробила конкретних механізмів контролю.

Іван Сватенко, заступник міського голови із юридичних питань зазначив:

— Ми поки не знаємо, як проконтролювати обмеження кількості пасажирів до 10 осіб. Нам потрібен офіційний документ. Тоді будемо думати, що з цим робити. Якось будемо виходити із цієї ситуації. Будемо роз’яснювати кондукторам, водіям, щоби понад 10 осіб не брали. У маршрутках є водій, в автобусах кондуктор. Не проблема в автобусі відкривати одні двері й впускати тільки через них зазначену кількість осіб.

Олексій Чепурко, заступник міського голови прокоментував ситуацію:

— Зараз ми вивчаємо це питання, як це можна проконтролювати, як виконати таке рішення Уряду. Повинен прийти офіційний документ. Маємо надію, що там будуть якісь роз’яснення і на когось буде покладений контроль. Зараз розбираємося.