Кременчуцький НПЗ завантажать американською нафтою

ПАТ “Укртатнафта” (Кременчуцький НПЗ) очікує прибуття першого в поточному році танкера з американської нафтою в Одесу на початку 20-их чисел березня. Про це повідомляє сайт Еnkorr з посиланням на трейдерів, що працюють в чорноморському регіоні.

За словами співрозмовників видання, мова йде про танкер Minerva Kythnos, який, за даними порталу MarineTraffic, 27 лютого був завантажений в порту Port Neches (США, штат Техас).

Прибуття судна в Одесу намічено на ранок 23 березня.

Це вже друга танкерна партія нафти для Кременчуцького НПЗ в поточному році. Перша партія азербайджанської сировини прибула до Одеси в лютому.

У 2019 році Кременчуцький НПЗ вперше закупив американську нафту. Всього влітку-восени минулого року було закуплено три танкерних партії в обсязі 250 тис. тонн.

ПАТ “Укртатнафта” – найбільший в Україні нафтопереробний завод проектною потужністю 18,6 млн тонн. 43,054% “Укртатнафти” (Кременчуцький НПЗ) належить НАК “Нафтогаз України”, рештою акцій володіють структури, афілійовані з групою “Приватбанку” Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, а також бізнесменом Олександром Ярославським.