В Полтаві працює “Епіцентр” незважаючи на те, що вчора гіпермаркет закрила поліція

Як повідомляє “Коло” магазин господарчих товарів «Епіцентр», який вчора закрила поліція, сьогодні знову працює.

– Магазин вчора закрили, а сьогодні відчинили. Працюють всі відділи, а не лише зоотоварів та засобів гігієни. Щоправда в покупців міряють температуру та впускають до магазину по декілька осіб лише через одну касу, а випускають через іншу. Зранку була поліція, але цього разу після її візиту магазин не закрили, – розповів «Колу» один із працівників магазину.

Також по всьому місту відкрита мережа магазинів, які продають засоби гігієни, не пішли на карантин і крамниці «Аврора».

Ці заклади апелюють до постанови Кабінету Міністрів України, в якій йдеться про те, що із 17 березня заклади громадського харчування (ресторани, кафе), торговельно-розважальні центри, інші заклади розважальної діяльності, фітнес-центри, заклади культури повинні тимчасово припинити свою роботу. Але разом з тим дозволяється торгівля продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення. Також можна здійснювати банківську та страхову діяльність. А в Департаменті зі зв’язків з громадськістю «Епіцентру» посилаються також на заяву Президента щодо необхідності безперебійної роботи аптек, АЗС, продуктових магазинів та магазинів побутових товарів.

Разом з тим у Полтавській міській раді запевняють, що ці крамниці працюють незаконно. Адже є рішення міськради, яке забороняє працювати всім закладам крім продуктових магазинів, банківських установ, заправочних станцій, поштових відділеннь, а магазинам будівельних товарів рекомндовано перейти в режим онлайн-замовлень. Воно прийняте на день раніше постанови Кабміну і не враховує дозвіл торгувати засобами гігієни, побутових товарів.

Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота зепевняє, що ані «Епіцентр», ані «Аврора», ані мережі «Простор», «Eva» та інші не повинні бути відчиненими в Полтаві у період карантину.

– Їм не дозволено працювати, є розпорядження, в якому чітко вказано, які заклади мають працювати. Ми повідомлятимемо про це поліцію. Я хочу в цьому випадку сказати тільки одне: ніколи ще індульгенція не була безпосередньою можливістю перекупити свої гріхи. Ми або дотримуємося каратину, або купляємо індульгенції. Я вдячний всім абсолютно за допомогу, але давайте не прикриватися благими намірами для того, щоб продовжувати працювати, – прокоментував Олександр Шамота.