В Полтаві суд виніс вирок трьом хлопцям, які згвалтували неповнолітню дівчину

Октябрський райсуд призначив по 8,5 та 9 років ув’язнення трьом хлопцям, які влітку у квартирі на Мотелі зґвалтували 16-річну дівчину

10 березня Октябрський районний суд Полтави виніс вирок трьом хлопцям, які влітку 2019 року у квартирі на Мотелі зґвалтували 16-річну дівчину. Колегія суддів за участю головуючого Анатолія Савченка та суддів-доповідачів Олександра Струкова та Віталія Микитенка призначили двом обвинувачуваним по 8 років і 6 місяців ув’язнення, ще одному — 9 років.

Відповідно до Єдиного держреєстру судових рішень, на початку липня троє хлопців 20-ти, 17-ти та 15-ти років запросили 16-річну дівчину до квартири знайомого на Мотелі. У квартирі четверо молодих людей та дівчина спілкувалися на різні теми, після чого господар вийшов до іншої кімнати, а гості продовжили спілкування.

Під час розмови троє хлопців — двоє братів Олександр та Микола Кирпотенки та їхній товариш Олександр Верпета запропонували дівчині вступити з ними у статеві відносини. Та відмовила і попросила відчинити двері квартири, щоб вона змогла піти. Хлопці не відпускали її та повторили свою пропозицію, проте дівчина знову відмовила. Тоді молоді люди, застосовуючи силу та погрози, зґвалтували її.

Один із них знімав все на камеру свого мобільного. Потім, погрожуючи викласти відеозапис до соцмережі, троє ґвалтівників, ще кілька разів примусили дівчину вступити з ними у статевий контакт. При цьому вони застосовували до неповнолітньої силу. Зокрема, щоб приглушити опір та крик останньої, її придушували подушкою. Через це у дівчини відкрилася кровотеча з носа.

Увесь час знущань над дівчиною господар квартири знаходився в іншій кімнаті. У справі він виступив свідком. Розповів, що працює в Польщі, а до Полтави повернувся, щоб зробити документи і повернутися до Польщі на заробітки. Зізнався, що трьох ґвалтівників знає з дитинства та побоюється їх.

До поліції потерпіла звернулася за тиждень після події. Вона розповіла, що її ґвалтували по черзі троє її знайомих і знімали всі події на мобільний телефон.

Відповідно до матеріалів справи, фахівці визначили, що дівчина була в неусвідомленому переживанні цих травмуючих подій, але не в стані шоку. До моменту нападу на неї, дівчина відчувала симпатію до одного з кривдників.

Злочин кваліфікували як зґвалтування неповнолітньої дівчини, вчинене групою осіб (ч.3 ст. 152 КК України).

Судді Анатолій Савченко, Олександр Струков та Віталій Микитенко визнали винними у зґвалтуванні двох братів та їхнього товариша. Олександру Кирпотенку призначили 9 років ув’язнення, Миколі Кирпотенку та Олександру Верпеті — по 8,5 років ув’язнення.