На Полтавщині вже близько 500 людей знаходяться на самоізоляції

З кожним днем кількість полтавців на самоізоляції збільшується, адже щодня з-за кордону прибувають потяги, літаки та автобуси з українцями. 

Як прокоментував ЗМІСТу директор обласного Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак, станом на вечір 19 березня на Полтавщині на самоізоляції знаходилося 453 людини. На цей час, на його думку, їх вже понад 500. Хоча учора на домашній ізоляції  перебували 291 людина.

Самоізоляція має на меті утримуватися від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування. Вона виключає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше ніж 2 метри, або тривалістю понад 15 хвилин).

В першу чергу, це потрібно зробити, якщо ви:

  • очікуєте результатів тесту на новий коронавірус СОVID-19;
  • близько контактували з особами, що захворіли на СОVID-19;
  • нещодавно повернулись з-за кордону з країн, у яких зафіксований спалах коронавірусної інфекції та відчуваєте ускладнення дихання, кашель та/або підвищення температури.

«Коли людина прибуває з іншої країни, то вона знає про вимоги до самоізоляції, що треба робити і сама контролює цей процес. Ми лише збираємо інформацію і працюємо з нацполіцією. Наприклад, учора нам повідомили, що їдуть люди, які були у Франції і вже перетнули кордон. Був перелік телефонів, з ними зв’язалися, вони погодилися, що будуть робити та готові їхати на самоізоляцію».

Консультація сімейних лікарів на самоізоляції відбувається у разі необхідності. Зазвичай, люди здорові, тож лікарі працюють у штатному режимі, говорить Лисак.

 «Якщо є інформація, що людина прибула і не хоче йти на самоізоляцію, то тут не тільки лікарі, а й свідомі громадяни повинні переконувати: давай, побудь вдома 14 днів, самоізолюйся».