На Полтавщині поліцейські затримали дачних крадіїв

Двох чоловік, підозрюваних у проникненні до будинку в одному із сіл Полтавського району, затримали менше ніж за годину після скоєння крадіжки. 

Оперативно розкрити злочин удалося завдяки господарю, який запам’ятав марку автомобіля і частину його державного реєстраційного номера. Ця інформація допомогла слідчо-оперативній групі швидко встановити автомобіль «Opel Astra», на якому пересувалися спільники.

Увечері власник дачі отримав GSM-повідомлення про спрацювання сигналізації. Чоловік «прилетів» до будинку, аби перевірити що сталося і помітив сліди зламу. Його увагу привернув автомобіль, що «причаївся» у чагарниках. Він не помилився. Автомобіль миттю зірвався з місця і попрямував до виїзду із села. 

Дачник телефоном повідомив про проникнення до будинку в поліцію і детально описав транспортний засіб, що здався йому надто підозрілим. А далі поліція розшукала легковика і встановила ймовірних зловмисників.

Як згодом з’ясувалося, з будинку зникли два електрообігрівачі. У викраденні майна об’єктивно підозрюють двох приятелів, 28 та 29 років. Поліція встановила, що до будинку молодики проникли через вікно, пошкодивши решітку.

Не останню роль у розкритті злочину зіграли інспектор-кінолог Алла Черкаська  та її вихованиця на ім’я Тайра. Завдяки службовій вівчарці до рук поліції потрапили речові докази, яких позбулися «злодії» під час втечі. Собака-розшуківець знайшла інструменти, за допомогою яких спільники віджали віконну раму, та інші предмети, що можуть бути доказами їх вини у справі.

Як повідомив керівник слідства Полтавського районного відділення поліції Роман Сипко, чоловіки раніше потрапляли в поле зору поліції. Один із них був визнаний судом винним у скоєнні незаконного заволодіння автомобілем. 

На часі відомості про подію внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу України – крадіжка, поєднана з проникненням до приміщення. Санкція статті передбачає від трьох до шести років ув’язнення.