Новинський купив нафтогазове родовище в Полтавській області

Британська нафтогазова компанія Regal Petroleum plc. придбала за $ 8,63 млн ТОВ “Аркона Газ-Енергія”, яка володіє ліцензією на розробку Свістунівско-Червонолуцкого газоконденсатного родовища в Полтавській області. Про це компанія повідомила на сайті Лондонської фондової біржі.

Операцію закрили 24 березня. Перший транш власники Аркони Ігор Мичко, Олександр Несчетний, Дмитро Волонець і Олег Вільховий отримали в сумі $ 4,315 млн. Іншу частину виплат вони отримають протягом року двома траншами після реалізації умов угоди, які стосуються претензій третьої сторони до Арконе за частиною ліцензії.

Згідно з повідомленням Regal, придбану ділянку налічує п’ять свердловин, жодна з яких не знаходиться в експлуатації. Запаси вуглеводнів на ділянці – 38 млн барелів нафтового еквівалента (MMboe), зокрема запаси природного газу – 4,9 млрд куб. м, конденсату – 0,86 млн т. Дані показники не оцінювалися незалежним оцінювачем, відзначили в Regal. Компанія може почати бурити свердловину протягом наступних 12 місяців.

Головним акціонером Regal Petroleum є кіпрська компанія Pelidona Services Limited з групи Смарт-Холдинг Вадима Новинського. У неї пакет з 82,65% акцій після покупки частки Віктора Пінчука в червні 2019 року. Ще 6,95% акцій на даний момент належить Pope Asset Management.