В Полтаві за необхідності зали спортшкіл переобладнають в мобільні госпіталі

Як показує зарубіжна практика, у боротьбі з коронавірусною інфекцією може настати мить, коли лікарні не зможуть упоратися з напливом хворих. Відтак з’являється потреба розгортати мобільні госпіталі. Таку практику використовують нині в штатах і в більшості європейських країн. Щоби бути готовими до таких викликів у Полтаві здійснили об’їзд спортивних закладів міста, чиї спортзали за площею можна використати з цією метою. Серед іншого також можуть залучити й дискотечно-виставкову залу міського Будинку культури.

Ми маємо дискотечно-виставкову залу – 1400 кв.м, 3 спортзали ДЮСШ№2, зал ДЮСШ №1. Загалом на цій площі, відповідно до вимог з дотримання дистанції, зможемо розмістити додатково близько півтисячі ліжко-місць, – говорить секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота. – 100 таких ліжок уже є в матеріальному резерві міста. Розглядаємо можливість залучення ліжок, які є на балансі дитячих таборів міста: «Супутник» і «Олімпійські надії» та запас медзакладів. Загалом сьогодні ми можемо на ці потреби залучити близько 1000-1500 ліжок.

За словами секретаря міської ради, минулого тижня також відбулися перемовини з власниками готелів міста з метою залучення їхнього номерного фонду для забезпечення обсервації людей та для проживання медиків, якщо виникне така потреба. Для цього, зазначає, також задіють у разі потреби й гуртожитки вищих навчальних закладів Полтави. Олександр Шамота зазначив, що сьогодні в місті розглядають всі можливі сценарії розвитку подій, щоб у разі надзвичайної ситуації бути готовими до оперативного реагування на будь-які виклики, що можуть постати перед полтавцями.