Синєгубов оглянув Миргородську ЦРЛ та передав медобладнання

Це третя медична установа, яку він відвідав за останній час у межах боротьби з поширенням коронавірусу. Раніше очільник Полтавщини оглянув обласну клінічну інфекційну лікарню та Лубенську лікарню інтенсивного лікування, повідомляють у Полтавській ОДА.

«Це інфекційне відділення – одне із 17 в регіоні, яке прийматиме хворих у разі виявлення коронавірусу. Робимо все, аби надати медзакладам ще більше засобів захисту й медобладнання. Говорити, що всього вдосталь ми не можемо, адже маємо бути готові до найвищого ступеня захворюваності. Координуємо наші дії», – зазначив Олег Синєгубов.

Передав лікарні 1 тисячу медичних масок, 3 тисячі рукавичок, 10 датчиків для визначення основних функцій організму, 40 трубок для проведення інтубацій. Директор КНП «Миргородська центральна районна лікарня» Ярослав Будний повідомив, що захисними масками заклад забезпечений.

«Отримуємо вантажі з засобами захисту. Вони надалі систематично надходитимуть. Якщо раніше був один літак на тиждень, то тепер буде 2-3 літаки. У понеділок ми одержали вантаж. Сьогодні виїхали за іншим. Розподілятимемо його між інфекційними відділеннями. Забагато засобів захисту – такого поняття бути не може. Ми постійно маємо поповнювати їх запаси», – сказав Олег Синєгубов.

Директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак розповів, що нині в лікарні перебувають 127 пацієнтів. Є 15 апаратів штучної вентиляції легень. Зокрема, 10 – у реанімаційному відділенні, 5 – в операційних.

«Ми розрахували, що в усі лікарні маємо поставити ще по 5-6 апаратів ШВЛ. Якщо їх буде більше, то розподілимо й більше, бо має бути обмінний фонд. Насамперед забезпечуємо лікарні, які приймають хворих і тих, у кого встановлено підозру на коронавірус, та екстрену медичну допомогу. Потім розподіляємо й у інші лікарні», – пояснив Віктор Лисак

Олег Синєгубов розповів, що підприємці також допомагають у забезпеченні медзакладів.

«23 представники бізнесу допомогли Миргородській ЦРЛ на майже пів мільйона гривень. Зокрема, придбали маски, респіратори, бахіли, деззасоби, – зазначив очільник області. – Активно працює Полтавська асоціація бізнесу, щоб забезпечити медичні заклади насамперед засобами захисту».

Олег Синєгубов оглянув намет, який встановили біля лікарні, там обладнають тимчасовий пункт прийому й сортування хворих на коронавірусну хворобу.

«За вимогою Уряду розгортаємо такі намети. Їх встановлюють військові, працівники ДСНС. Там обладнають сортувальні пункти, щоб у разі загострення епідеміологічної ситуації могли визначати й відокремлювати людей за ступенями хвороби. Маємо бути готовими й до такої ситуації, хоч сподіваємося, що її не буде», – зазначив Олег Синєгубов.