На Полтавщині в середині квітня очікується спалах Covid-19

Керівник відділу медицини катастроф Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Володимир Мохначов прогнозує спалах захворюваності на COVID-19 вже в середині квітня.

— Мої прогнози ґрунтуються на тому, що в область повернулася велика кількість заробітчан. Як правило, це молоді люди, які переносять хворобу без стаціонарного лікування. Це видно на прикладі першого випадку у Кременчуці — донька, яка заразила свою матір, перебуває вдома, а старенька — у лікарні. Новий випадок у Кременчуці — аналогічний: донька повернулася з Угорщини, її стан відносно стабільний, а старенька мати потребує стаціонарного лікування, – зазначає Мохначов.

Володимир Мохначов просить таких людей суворо дотримуватись вимог самоізоляції:

— Ви можете не помічати того, що є носіями коронавірусу. Можливо, пару днів проп’єте жарознижувальні препарати і все. Але коли ви ходите в громадські місця, до рідних та знайомих, то мимоволі наражаєте оточуючих на небезпеку. Так, вірус — «важкий» і далі 1,5 метра не розповсюджується. Однак він падає на поверхні і може існувати там доволі тривалий час. Дуже прошу таких громадян — перебувайте на самоізоляції. Якщо у нас буде спалах захворюваності, то ми отримаємо не надзвичайну ситуацію, як зараз, а надзвичайний стан, який дає право обмежувати ваші конституційні права. Ви цього хочете? Чи чекаєте саме того моменту, коли хвороба «ударить» по вашій сім’ї, найближчим людям?