На Полтавщині підпільні заводи масово виробляють підробне вершкове масло

На Полтавщині працюють  фейкові маслозаводів, де виробляється дешеве “вершкове масло”, яке насправді є підробкою. Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

. Ці “виробники” продають своє масло від 20 до 25 гривень. На пачці переконливо писали – зроблено з 100%-ого коров’ячого молока і дотримано усі держстандарти. Знаючи що, на 200-грамову упаковку потрібно 4 літри молока, бізнесмени явно мали працювати собі в збиток, бо найдешевше молоко від фермерів уже коштує 28 гривень, а ще ж заробити треба і собі, і магазину, і на виготовлення витратитись, і на траспорт. Мінімум виходить без податків 40 гривень.

“Після проведеного тестування в лабораторії виявилось, що продукція є жахливою підробкою. І йшлося не просто про порушення стандартів – у цій жовтій массі не було й краплі молока. Були суцільні трансжири, а смак, вигляд і запах масла створювали хімічні барвники, емульгатори, консерванти та ароматизатори, – йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

У Шишаках, де нібито роблять цей фальсифікат, завод не працює від 2016 року. На території все опломбовано, просто неба іржавіють ванни для сиру та ємкості для вершків. Колись дуже давно шишацький завод був потужним підприємством, де робили один із кращих сирів, потім масло, згущене молоко.  Виявляється, підприємство, що вказане на пачці, має 4 філії разом із Шишаками. Воно називалось “Гадячсир”, потім “Техмолпром”, а зараз – “Полтавамолпрод”. Вивіски міняються, а упаковка зроблена так, що воно виготовлене у Шишаках, його могли виготовити і в Гадячі, і в Білій Церкві.

У Гадячі з журналістами погодився говорити тільки заступник директора. “Я вам зразу скажу, що у “Техмолпрому” немає можливості випускати масло в пачках. У нас нема навіть лінії. Значить воно не наше”, – сказав він. Підприємство працює, бо ціла черга фур чекає завантаження. Побачивши, що ми наближаємося до воріт, їх одразу закривають.

Вже не вперше цей завод ловлять на підробці: Укрметртестстандарт вже виявляв, що їхнє згущене молоко не містить молока. Та й зараз в інтернеті повно оголошень – продаж вершкового масла із Гадяча за ціною 65 гривень за кілограм. Це при тому, що проста арифметика доводить, що мінімальна ціна має бути на 100% більшою. Навіть без експертизи зрозуміло, що це рослинний жир.

“На кілограмі навар складає мінімум 300%. Та найстрашніше не надприбутки шахраїв, а величезна біда для здоров’я. По суті і наслідками це дуже схоже на торгівлю низькопробною наркотою”, – підсумовують журналісти.

Як повідомив начальник обласної поліції Полтавщини Андрій Замахін, після виходу сюжету вивчається питання про порушення кримінальної справи за фактом виготовлення фальсифікованої продукції.