У лікарні помер охоронець кафе “Ботанік”, у якого двічі стріляли через зауваження

16 квітня у Кобеляцькій районній лікарні помер Микола Сусла — охоронець кафе «Ботанік», якому двічі вистрелили в голову за зроблене зауваження. Чоловік 8 місяців боровся за життя, але організм не витримав. Про це пише “Полтавщина”.

Рокова подія сталася 6 серпня 2019 року. Пізно ввечері на вул. 1100-річчя Полтави. Поблизу кафе «Ботанік» 40-річний охоронець цього закладу отримав два кульових поранення в голову. На відео з інцидентом зафіксовано, як підозрюваний Віктор Малий намагався помочитися на клумбу біля кафе. Охоронець зробив йому попередження, у відповідь чоловік дістав із сумки зброю і вистрелив в голову. Потім підійшов і зробив ще один постріл в голову, коли постраждалий вже лежав на тротуарі.

Миколу Суслу госпіталізували до Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В.Скліфосовського. Постраждалого прооперували — провели декомпресійну трепанацію черепа, щоб усунути наслідки набряку мозку та крововиливу.

Згодом чоловіка перевели у Кобеляцьку районну лікарню, бо він родом із цього району і родичам було зручніше за ним доглядати. Микола Сусла вийшов з коми, реагував на рідних, намагався говорити. Однак, організм не витримав тривалого навантаження.

— Говорити в нього не виходило, хоча він реагував, коли до нього приходили друзі. Або коли до нього мама приходила. Він хотів наче піднятися. Він пам’ятав, він розумів, що це вони до нього прийшли. Він по-іншому поводився. Коли медсестри приходили, він спокійно лежав. Йому ставало краще. Потім, на початку квітня, йому стало гірше. Нам лікарі повідомили, що «готуйтеся». У нього був набряк мозку, капали антибіотики, але організм просто не витримав, — розповіла племінниця загиблого Марина Кільчевська.

Марина висловила подяку всім людям, які допомагали Миколі Суслі у боротьбі за життя:

— Ми дуже дякуємо, одній людині, яка регулярно два рази на місяць скидала на картку значну суму для мого дядька. Ми дуже вдячні за таку підтримку.

На наступний день після нападу поліція затримала стрільця — 62-річного полтавця Віктора Малого. У його квартирі правоохоронці вилучили 4000 набоїв, нацистську символіку та 8 револьверів, один з яких — той, з якого він стріляв у охоронця. Зараз Віктор Малий знаходиться у СІЗО та офіційно має статус обвинуваченого.

Прокурор зачитав йому обвинувачення. Віктору Малому загрожує 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення. Свою вину він не визнав. Сьогодні відбулося засідання по справі, суд призначив чергову експертизу. Наступне судове засідання призначене на 24 квітня.