Карантин продовжено до 11 травня

Кабінет Міністрів України може пом’якшити умови карантину тільки після 11 травня. Можливо, після цієї дати відкриють магазини непродовольчих товарів та побутового обслуговування

Кабінет міністрів продовжив карантин в Україні до 11 травня. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні 22 квітня. За його словами, таке рішення викликано тим, що за розрахунками Національної академії наук України, очікуються ще два піки захворюваності: кінець квітня і між 3 і 8 травня. Тому прийнято рішення продовжити карантин саме до 11 травня.

Розроблена відповідна програма виходу з карантину, яка має 5 етапів і свій «День К» — кінця карантину. До 11 травня буде реалізовано перший етап.

Початку виходу з карантину повинні передувати певні умови:

  • протягом 10 днів мати стабільну статистику щодо нових випадків захворювання (у межах ±5%);
  • лікарні повинні мати менше ніж 50% хворих на коронавірус пацієнтів (наразі цей показник 10%).

До 11 травня потрібно здійснити наступні кроки:

  • істотно збільшити тестування населення (наразі в України досягли рівня до 5 тисяч тестів щодоби);
  • продовжити забезпечувати лікарні та медиків усім необхідним;
  • запровадити електронний контроль людей на самоізоляції замість обсервації (окреме рішення приймуть 22 квітня);
  • дотримуватись правил обслуговування населення у дозволених закладах (носіння засобів індивідуального захисту та дезінфекція).

При позитивному сценарії можуть відкрити магазини з непродовольчими товарами та заклади побутового обслуговування населення з дотриманням санітарних заходів безпеки. Відповідні зміни будуть анонсовані пізніше. Також буде дозволено відвідування парків.

Тобто, 11 травня є певною межею, після якої ми отримаємо бажане пом’якшення карантину, однак не факт, що так і буде. В Україні із 12 травня лише можуть відбутися певні пом’якшення, щоб вирішити соціальні та економічні питання, викликані карантином.