Спалах Covid-19 у Полтаві: люди інфікуються на вулиці, в магазинах і транспорті

Як повідомляв “Новинар Полтавщини”, станом на 23 квітня в області вже 161 інфікований на коронавірус. Різко зросла кількість виявлених у Полтаві, тепер їх 27.

Як прокоментувала журналістам “Полтавщини” директор медичного департаменту Полтавського міськвиконкому Вікторія Лоза, більшість із них не контактували із раніше виявленими хворими на COVID-19:

— До недавнього часу нові хворі контактували із раніше виявленими. Нові пацієнти могли інфікуватися тільки при виході на вулицю: в магазині, аптеці, в транспорті. По кожному хворому епідеміологи та поліція проводять епідрозслідування. Саме тому міська влада прийняла більш суворі правила відвідування закладів торгівлі. Полтавці повинні зрозуміти, що інфікуватися можна будь-де.

Інша складова аналізу — серед нових пацієнтів виявлено трьох медпрацівників первинної ланки. Вікторія Лоза пояснила це особистим нехтуванням медиками елементарних правил:

— Усі ці медики контактували із хворими пацієнтами. Як так могло статися, адже вони знали, що перед ними інфікована людина? На жаль, медики працюють у таких екстремальних умовах, що звикають до небезпеки. Я особисто бачила лікарів, які носять маску на підборідді. Деякі не користуються захисними щитками. Будемо проводити додаткову нараду і ще раз доводити необхідність суворого дотримання гігієни: проконтактували із будь-яким відвідувачем — продезінфікували приміщення, помили руки і таке інше.

Серед нововиявлених хворих — одна дитина, яка хворіє на пневмонію. Цікаво, що один із батьків також хворів на пневмонію, але тест показав негативний результат. Рідні відмовились від госпіталізації дитини, адже її стан стабільний.

Якщо брати статевий аспект, то більшість захворілих — це жінки. Вік хворих абсолютно різний: 20, 33, 38, 40, 46, 50, 59, 63, 64, 90 років.

Із загального числа нововиявлених хворих троє лікуються стаціонарно, в обласній інфекційній лікарні. Інші — амбулаторно, під наглядом сімейних лікарів.