Транспорті ізолятори, які роблять в Кременчуці поставлять на масове виробництво

У Полтавському обласному центрі екстреної медицини та медицини катастроф сьогодні презентували остаточний варіант транспортного ізолятора для інфікованих хворих.

Це вже четверта модифікація герметичної капсули, яку виготовили на кременчуцькому підприємстві «Креатив-агромаш» із урахуванням усіх побажань від медиків.

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов пообіцяв виробникам сприяти у проведенні відповідної сертифікації даної моделі, щоб якнайшвидше розпочати масове виробництво транспортних ізоляторів. Адже вони не лише потрібні області в період епідемії коронавірусу, а й надалі для транспортування інфекційних хворих.
 «Готові на рівні держави прискорити процес сертифікації цієї герметичної капсули, щоб потім закупити їх для «швидких» усієї області, – говорить Олег Синєгубов. – Епідемія коронавірусу показала, що наші лікарі погано захищені від інфекцій, адже сьогодні кожен шостий хворий – це медик. Тому такі транспортні ізолятори дуже актуальні. Ми готові підтримати нашого вітчизняного виробника і налагодити виробництво ізоляторів для України, адже вони нічим не поступаються міжнародним аналогам, а за ціною в рази дешевші».
Керівник робіт – Юрій Андрієвський – розповів, що на підприємстві можуть виготовляти до 10 капсул на добу, а після сертифікації – до 100. Два таких ізолятора уже відправили в Чернівці, Київ, сьогодні ще один передадуть Кременчуку. Він виготовлений із герметичного матеріалу, має маску, прибори для подачі кисню, компресор і фільтри для знезараження повітря.

Також в ізолятор вмонтовані рукавиці-манжети, щоб лікарі могли проводити будь-які маніпуляції без контакту з хворим. Після тестувань його збільшили і провели тестову евакуацію водія «швидкої», а імпортні комплектуючі замінили на вітчизняні. Вартість капсули приблизно 35 тисяч гривень, але при масовому виробництві буде значно дешевшою.