Компанію “Кернел” звинувачують в масовій загибелі бджіл на Лубенщині

Бджолярі Лубенщини звинувачують компанію “Кернел” у незаконному використанні пестицидів, які призводять до масової загибелі бджіл.

Про це йдеться на сторінці газети “Лубенщина” в мережі Фейсбук.

Про це редакція написала після того, як надійшла інформація про те, що компанія “Кернел” збирається бризкати соняшник фунгіцидом та мікродобривами у с. Біївці Лубенського району і в селах котрі знаходяться поблизу.

В мережі з’явились повідомлення про те, що люди вже протестували проти дій компанії, адже обприскування соняшника хімікатами в активний період цвітіння загрожує бджолам,  – пише “Лубенщина”.

Редакція також повідомила про те, що пасічники з колективною заявою звертаються до керівництва компанії Кернел з вимогою не порушувати Закон України “Про бджільництво”.

При цьому журналісти “Лубенщини” звертаються до міжнародних досліджень щодо впливу хімії на бджіл:

Як відомо, редактор розділу «Захист навколишнього середовища» міжнародного видання the Guardian, Деміан Карінгтон, провів ряд досліджень котрі довели, що звичайні фунгіциди виявились найсильнішим фактором, пов’язаним із різкою загибеллю бджіл. Цього не можна допускати, адже саме бджоли запліднюють 75% усіх продовольчих культур.

У редакції також просять фахівців поділитися своїми думками з приводу:

Хотілось би почути тих хто щось знає про дану подію, а також думку спеціалістів. Якщо бажаєте надати інформацію анонімно – пишіть на електронну адресу газети “Лубенщина” – [email protected]