На Полтавщину доставлять ПЛР-тести вітчизняного виробництва

Цими вихідними, до регіонів України, де є спеціальні лабораторії, мають привезти ПЛР-тести, які виготовили в Україні.

Україна вже отримала 200 тисяч тестів вітчизняного виробництва для областей. Про це сказав секретар Координаційної ради з протидії поширенню COVID-19 та заступник голови ОП Кирило Тимошенко 24 квітня.

«Кілька тижнів тому, в Україні розпочалося виробництво ПЛР-тестів. Сьогодні ми отримали першу партію – це 200 тисяч тестів. Вони на вихідних роз’їдуться по областях, по спеціальних лабораторіях, які проводять ПЛР-тестування».

На Полтавщині є лабораторія, де проводять тестування на коронавірус за допомогою апарату для діагностування, тому в область теж мають доставити вітчизняні тести.

Очільник Департаменту охорони здоров’я ПОДА Віктор Лисак говорить, що він не знає про передачу в область тестів, які виробили в Україні, але якщо їх привезуть, то тільки до Полтавського обласного лабораторного центру. Своєю чергою, очільник центру Андрій Хайлов теж поки не знає про прибуття тестів українського виробництва цими вихідними.

Наразі у Києві готові відправляти першу партію українських тестів до лабораторій на місця. На вихідних очікують отримати ще 400 тис. штук таких же тестів, які теж доставлятимуть в регіони.

Також днями до України з Китаю прибула партія засобів захисту для лікарів. Віктор Лисак повідомив, що частину з них уже привезли до Полтави. Наразі вони у місті, а в ДОЗ планують розподіл цих засобів в опорні лікарні області.

Всього до України прибули понад 360 тис. респіраторів, 100 тис. костюмів біозахисту, і 800 тис. реагентів для ПЛР-тестів.Їх вистачить на 3–4 тижні роботи українських медиків.