Полтавський суддя, який закрив справу Кернеса, проситься у відставку

Суддя Андрій Антонов, який розглядав та зрештою закрив справу проти міського голови Харкова Геннадія Кернеса, подав заяву про відставку.

Про це “Українській правді” повідомила речниця Вищої ради правосуддя Оксана Лисенко.

“Антонов подав до Вищої ради правосуддя заяву про відставку з посади судді Київського районного суду міста Полтави, мотивуючи своє звільнення тиском на нього”, – зазначила Лисенко.

Також суддя направив до ВРП повідомлення про втручання в  його діяльність.

У ній Антонов наполягає, що дії прокурорів, які не з’являлись на дебати, “позбавили суд можливості винести вирок по суті обвинувачення”.

Суддя також згадує, що прокуратура відкрила проти нього провадження за “неправосудне рішення”, і вважає це тиском та його дискредитацією.

Також Антонов зазначає, що в день ухвалення ним рішення НАЗК повідомило про початок перевірки його декларацій.

“Такі дії я… розцінюю як розправу за постановлене рішення”, – пише суддя.

У заяві він просить “вжити заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя”.

Як пояснили УП у раді правосуддя, її член має провести перевірку та встановити, чи дійсно було втручання в діяльність судді.

“Остаточне рішення приймається більшістю від складу ВРП. ВРП може як застосувати факти реагування, так і відмовити у вжиття таких заходів”, – пояснила речниця Оксана Лисенко.

Зокрема, Рада може зробити публічну заяву чи звернення, внести до відповідних органів чи посадових осіб подання про виявлення та притягнення до відповідальності тих, хто допустив порушення.

10 серпня Київський райсуд Полтави закрив справу щодо харківського міського голови Геннадія Кернеса і його охоронців. Суд розцінив неявку прокурорів на дебати як відмову від звинувачення.

У прокуратурі наголосили, що не відмовлялись від обвинувачення і повідомляли в суд про лікарняні, на яких перебували прокурори. Їх карати за неявку не будуть.

Прокуратура повідомила, що відкрила провадження проти судді Антонова.