Частина хабаря призначалася віцегубернатору: всі подробиці гучного затримання у Полтаві

Як повідомлялося раніше, вчора, 30 липня, біля Полтавської ОДА було затримано двох осіб. Затримання проводили співробітники ДБР і стосувалося воно хабара в розмірі 40 000 доларів США.

Новинар Полтавщині зібрав всі подробиці цієї справи, які відомі на цей час.

На підставі інформації, наданої Управлінням внутрішнього контролю ДБР, слідчий Головного слідчого управління ДБР розпочав кримінальне провадження за фактом вимагання неправомірної вигоди за попередньою змовою групою осіб у складі слідчого територіального управління ДБР, розташованого у місті Полтаві, оперуповноваженого Полтавського управління Департаменту Внутрішньої безпеки Національної поліції та цивільної особи.

За попередньою інформацією, вищевказані особи вимагали від громадянина $80000 за вчинення тиску на слідчих Нацполіції. Таким чином вводили в оману, повідомивши, що частину із зазначеної суми нібито мали передати керівництву ДБР для активізації розслідування кримінального провадження відносно поліцейських.

30 липня слідчі ДБР, спільно з Управлінням забезпечення особистої безпеки, затримали трьох осіб, а саме слідчого теруправління ДБР, оперуповноваженого Полтавського управління Національної поліції та цивільну особу після одержання ними частини обумовленої неправомірної вигоди — $40000.

Одним із затриманих є Максим Ратнер. Він працював радником голови Полтавської ОДА. Саме так він був представлений 31 березня вофіційній публікації на сайті Хорольської ОДА:31 березня. Райдержадміністрація тоді повідомила, що в ході робочої поїздки Хорольщину відвідали радник голови облдержадміністрації Максим Ратнер та заступник начальника Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Палій.

 Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов заявив, що Максим Ратнер справді був його радником, але ще у березні написав заяву на звільнення з посади радника.:

— Хочу розставити всі крапки над «і», бо сьогодні протягом дня було багато маніпуляцій. По-перше, Максим Ратнер не є моїм радником. Ще в березні він написав відповідну заяву. По-друге, у мене жорстка позиція до будь-яких корупційних проявів. Не важливо де: у владі, в опозиції, в обласній чи районній адміністраціях. Порушив – маєш нести відповідальність. По-третє, затримання не має жодного стосунку до діяльності окремого департаменту чи ОДА загалом. Однак враховуючи те, що Ратнер раніше був моїм радником на громадських засадах, я особисто контролюватиму, щоб усі винні понесли покарання!

Тим часом Телеграм-канал “Темний лицар” повідомив, що частина хабаря призначалася віцегубернатору Євгену Грекову, який “раптово пішов у відпустку”.

Щодо затриманого правоохоронця, то начальник обласного управління Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції України Роман Світельський повідомив, що затримана особа звільнена з посади 23 липня в рамках дисциплінарного стягнення. З 18 травня він перебував на лікарняному, після того, як було призначено службове розслідування стосовно нього. Тому наразі він є колишнім правоохоронцем.


Хочеш першим отримувати новини з Полтавщини?
Підписуйся на наш канал у Телеграм!

Читайте також