Стали відомі подробиці справи, за якою затримали ексрадника голови Полтавської ОДА

Стали відомі подробиці кримінальної справи стосовно правоохоронців та цивільної особи, які вимагали $80000 хабара. Одним з фігурантів справи є колишній радник голови ОДА Синєгубова.

Матеріали справи опубліковані у Єдиному реєстрі судових рішень, тому є можливість описати суть та дійових осіб, яких підозрюють за ч. 4 ст. 190 КК України (шахрайство), повідомляє “Полтавщина”.

Так, слідство встановило, що 24 квітня 2020 року мешканець Харкова звернувся до Теруправління ДБР у Полтаві з заявою про злочин, які вчинили співробітники слідчого управління ГУНП у Харківській області. На цьому моменті випливає інше кримінальне провадження з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 1 ст. 365 КК України (Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу). Саме ходом цього розслідування і цікавився харків’янин. Наразі подробиці цієї справи невідомі.

Згодом ця ж особа вирішила отримати інформацію про початок та хід розслідування, а тому звернулася до свого знайомого харків’янина Максима Ратнера, який на той момент працював радником голови Полтавської ОДА.

Ратнер, у свою чергу, звернувся до свого знайомого Вадима Самчука, старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах відділу оперативних розробок Полтавського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, капітана поліції. На момент затримання — вже безробітного.

Самчук на початку травня зустрівся із Ратнером та повідомив про своє знайомство із Вадимом Удовиченком, слідчим першого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у Полтаві. Удовиченко мав допомогти з’ясувати результати розгляду заяви про злочин.

4 червня у Самчука виник умисел — шахрайським способом заволодіти грошима заявника та імітувати активізацію розслідування. Для цього він передав через Ратнера свої вимоги заявникові — необхідно заплатити $80000. Якщо той відмовиться заплатити вказану суму, то провадження буде взагалі закрите.

20 липня Самчук повідомив Ратнеру, що вже домовився зі слідчим про активізацію розслідування за отримання хабара..

24 липня Самчук зустрівся з Ратнером на вул. Сакко і повідомив про нібито уже отримання вказівки на активізацію розслідування кримінального провадження та повідомив останньому про необхідність виплати $40000 у якості 50% передоплати.

29 липня Удовиченко за домовленістю із Самчуком взагалі закрив кримінальне провадження, щоб «простимулювати» заявника.

30 липня заявнику повторно передали інформацію, що без виплати половини суми хабара подальше розслідування проводитись не буде. Щоб не бути викритим правоохоронними органами під час передачі коштів Самчук висунув умову — передати гроші своєму знайомому, який незаконно обмінює валюту.

Цього ж дня під час передачі хабара поблизу перехрестя вулиць Пушкіна та Котляревського у Полтаві заявник передав зазначену суму «мінялі», а Удовиченко, Самчук та Ратнер затримані (останні двоє навпроти Полтавської ОДА).

Запобіжні заходи

Захисник Самчука під час судового засідання заперечив проти клопотання про тримання під вартою його підзахисного та застави в розмірі 1054 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Адвокат зазначив, що Самчук має неповнолітню дитину, раніше не судимий, позитивно характеризується та є учасником АТО на сході України. При цьому він має щомісячний дохід у 16000 грн.

Однак суд задовольнив клопотання та обрав Самчуку міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з правом виплатити заставу у сумі 630600 грн.

Адвокат Ратнера також заперечував проти надто суворої міри запобіжного заходу, адже підзахисний утримує неповнолітню дитину та має позитивні характеристики. Однак суд задовольнив клопотання слідчого та обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з правом виплатити 526250 грн застави.