Жеваго планує позбутися “Ворскли”

Новина про розпуск клубу “Гірник-Спорт” з Горішніх Плавнів минулого тижня шокувала не лише вболівальників, але й самих футболістів та керівників клубу. Адже про припинення фінансування їх не попереджали, просто поставивши перед фактом. Після того, як перший шок минув, футбольний світ почало цікавити інше питання: а що буде з клубом Прем’єр-ліги “Ворскла”. Адже спонсор (читай – власник) у цього клубу той же, що і в “Гірника-Спорт” – Феррекспо Костянтина Жеваго.

Підстави для занепокоєння дуже серйозні. За перше півріччя 2020 року спонсорські виплати гірничодобувної компанії Ferrexpo футбольному клубу “Ворскла” скоротилися більше, як удвічі в порівнні з тим же періодом 2019-го – 2,15 млн доларів проти 5,38 млн доларів.

Зниження платежів має дві причини. Перша – розпочате радою директорів Феррекспо розслідування цільового використання виділених на потреби “Ворскли” спонсорських коштів та кредиту і дотримання при цьому законодавства та інших вимог.

Як відомо, Жеваго має контрольний пакет акцій Феррекспо, але він не контролює повністю раду директорів компанії. Більше того, минулого року, після оголошення олігарха у міжнародний розшук, він навіть був змушений залишити офіційну посаду в компанії.

Не виключено, що припинення виплат клубу першої ліги “Гірник-Спорт” теж пов’язано з розслідуванням цільового використання коштів.

Друга причина, яка призвела до припинення виплат “Гірнику-Спорт” та можливого припинення фінансування “Ворскли” полягає в тому, що Жеваго втратив відчутні кошти на місцевих виборах, а розслідування справ проти нього не дає можливості “накопичити” вільні кошти.

“На виборах його вкотре “нагріли” політтехнологи. Пообіцяли, що коли зайти на вибори із “Європейською солідарністю”, то отримають великі фракції у обласній та міських радах на Полтавщині й “відіб’ють” гроші. Жеваго дав великі гроші на купівлю осередків ЄС. Але результати виявилися надто скромними, – пояснив наш співрозмовник, що має стосунок до місцевої виборчої кампанії.

Інше наше джерело у ФК “Ворскла” стверджує, що після історії з “Гірником-Спорт” у клубі все більше непокояться своїм майбутнім.

Є інформація, що Жеваго вже пропонував деяким знайомим бізнесменам купити в нього клуб, але ніхто не виявив бажання купити. Якщо до кінця сезону 2020-2021 покупця не знайдеться, Жеваго офіційно заявить про розпуск клубу, – повідомив наш співрозмовник.