Полтавська битва ЕПІЗОД 3: Хто рулить Полтавщиною? Прокуратура та поліція воюють між собою. СБУ тримає нейтралітет

Виборчий процес все більше загострює політичну боротьбу. Це й не дивно, адже представники еліти хочуть зберегти або посилити свій вплив після виборів.

Ще донедавна фактичним господарем Полтавщини вважався Жеваго. Він один з найбагатших в Україні олігархів, контролює видобуток залізної руди, є власником футбольного клубу «Ворскла». У сфері його впливу губернатор Головко, його заступник Пісоцький, начальник обласної поліції, районні адміністрації куди він розставив своїх людей.

У базовому для Жеваго місті Горішні Плавні, де знаходиться головний його бізнес актив, практично вся міська рада депутати від партії Порошенка. Мер Горішніх Плавнів це підлеглий Жеваго, який раніше працював начальником цеху на його підприємстві. Але головна проблема Жеваго у політиці це розкладати яйця у багато кошиків.

Основні політичні гравці до цього вже давно звикли. Ні для кого не є секретом, що Жеваго ходить в обидва штаби та з однаковою щирою посмішкою обіцяє підтримку і Порошенку, і Тимошенко. Потім, як завжди, нічого не буде робити, а після оголошення результатів першим приїде вітати переможця і привезе валізу грошей. Так Жеваго робив завжди.

Знаючи схеми роботи Жеваго основні політичні гравці зробили ставку на інших людей. У Тимошенко за Полтавську область відповідає народний депутат Руслан Богдан. А в Порошенка відповідальним за Полтавщину призначили народного депутата Сергія Капліна.

Тепер у Жеваго з’явився потужний конкурент за вплив на владу, бо адміністрація президента призначила Капліна куратором Полтавської області і наділила необмеженими повноваженнями щоб забезпечити результат на виборах. Владні повноваження Каплін використовує наповну. Зробив переворот у Полтаві. Прибрав Мамая із крісла мера.

Завдяки підтримці обласної прокуратури (є інформація, що нового прокурора Полтавської області призначали під Капліна) тисне на губернатора Головка та мера Кременчука Малецького. Щодо губернатора є кримінал по обласним дорогам, а по меру Кременчука кримінальна справа по ремонту моста через Дніпро . Тобто, іде справжня «Полтавська битва», в яку втягується все більше дійових осіб.

Нещодавно підключився давній ворог Капліна Кива.

На стороні Жеваго поліція.  Обласні поліцейські почали кошмарити людей Капліна у штабах Порошенка .

З боку Капліна працює прокуратура.

Поки що лише в СБУ тримають нейтралітет і залишаються незаплямованими брудними політичними іграми.

Але попереду ще мінімум два місяці передвиборчих перегонів. Тож чекаємо нових учасників Полтавської битви…