Недовіра Біленькому: у Полтаві вимагають відставки голови обласної ради

Соціальні мережі переповнені закликами відправити у відставку голову Полтавської обласної ради Біленького. Головна причина недовіри Біленькому – це передача газових родовищ Полтавщини росіянам.

Як відомо, Біленький нещодавно опинився у центрі скандалу, пов’язаного із газовими родовищами Полтавщини та російськими компаніями. За рішенням РНБО, яке ввів у дію своїм указом Президент,  дані компанії потрапили під санкції. Полтавські журналісти звинуватили Біленького, що саме він забезпечив прийняття обласною радою рішень про передачу росіянам полтавських газових родовищ.

Такі ролики з’явилися нещодавно в соцмережах

Передача газових родовищ росіянам є для Біленького, який вже другий термін працює голово обласної ради, не єдиною претензією з боку депутатів нового скликання. А почалося все зі скандалу, пов’язаного з повторним обранням Біленького на посаду голови обласної ради. Щоб отримати необхідні голоси, Біленький порушив законодавство і розрахувався із  залученими до провладної коаліції фракціями посадами додаткових заступників. Такими були умови «розрахунку» за голоси «Слуга народу», ЄС, «Батьківщина» та «Рідне місто». Повідомлялося, що заради відкриття вакансій додаткових заступників, Біленький звільнив з роботи в обласній раді п’ятьох рядових працівників.

Потім почався скандал навколо будівлі Центру соціально-психологічної реабілітації дітей у Полтаві. Нові депутати звинуватили Біленького, який закрив дитячий притулок, щоб передати землю в центрі Полтави під елітну забудову.

У мережі з’явилися і фотожаби на тему співпраці Біленького з росіяськими олігархами

Під час тарифних протестів, люди звинуватили голову обласної ради Біленького у покриванні високих необґрунтованих тарифів. Депутат Телятник також пред’явив Біленькому претензії за недбале керівництво підпорядкованими обласній раді комунальними підприємствами. Як приклад: на території автобази Полтавської облради створили приватне СТО та «авторозбірку». Нові депутати вимагають порушити кримінальну справу проти Біленького за фактом виведення з комунальної власності земель та нерухомого майна КП «Полтавапаливо».

Депутат Сидоренко звинувачує Біленького в блокуванні роботи комісії з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку. Біленький блокує роботу комісії, щоб не допустити депутатів до наведення порядку з обласними КП «Полтававодоканал» та «Полтаватеплоенерго». На цих комунальних підприємствах обласної ради непрозоре тарифоутворення та багатомільйонні борги.

Біленького звинувачують також в занепаді об’єднання «Полтавафарм». Це обласне комунальне підприємство переживає фінансовий крах. На сесії обласної ради, яка почалася 23 лютого, мали розглядати це питання і знайти шляхи порятунку як «Полтавафарм», так і передачі його аптек місцевим громадам області. Але якраз перед розглядом цього питання у сесійній залі вимкнули світло і під цим приводом закрили пленарне засідання. Минуло півтора місяці але робота сесії не продовжена. Така бездіяльність Біленького  дає підстави вважати, що він хоче довести «Полтавафарм» до банкрутства. Депутати вважають, що поки затягується розгляд питання на сесії, проходять суди, які приймуть рішення про арешт майна й передачу його «потрібним людям».

Також Біленького звинувачують у протидії громадським організаціям, які входять до складу Громадської ради при Полтавській обласній раді. Громадським діячам перекрили можливість доступу до 118-ї кімнати в адмінприміщенні обласної ради, де вони традиційно працювали, починаючи з 2014 року, виконуючи свої громадянські обов’язки. Громадські активісти вважають, що таким чином Біленький намагається позбавити Громадську раду можливості безпосереднього спілкування із чиновниками облради. 

У мешканців Полтавщини цілий список претензій до голови обласної ради Біленького. Серед найголовніших – це жахливий стан доріг в Полтавській області. Повна відсутність контролю за витрачанням обласних коштів на ремонт та утримання обласних доріг. Неочищені від снігу дороги взимку та неприбране сміття і непокошені узбіччя доріг влітку. Люди зрозуміли, що Біленький належним чином не реагує на претензії, тож цілком закономірно,  що народне обурення вилилося у народну творчість у вигляді відеороликів та різноманітних картинок, які поширюється у соціальних мережах.