На Полтавщині податківець часів Януковича топить рейтинг Зеленського

Призначення колишнього податківця Олега Лєдніка головою Кременчуцької РДА на Полтавщині сприйняли виключно в негативному контексті. Чому серед місцевих ЗМІ така увага до Лєдніка і які передумови скандалів навколо його персони ? Давайте розберемося.

Зробив кар’єру в податковій в часи Януковича

Почнемо з того, що прізвище Лєднік  добре відоме в колишньому Глобинському районі. По-перше, завдяки його батькові – Лєдніку Віктору Іллічу, власнику та керівнику найбільшої будівельної фірми Глобинського району ПП «Райагробуд». Саме батькові зв’язки дали можливість Лєдніку влаштуватися у податкову на високі керівні посади. Працюючи на Януковича він зробив дуже швидку й дивовижну кар’єру: спочатку був одним з керівників  місцевої інспекції, а  вже через кілька років став першим заступником голови обласного управління і очолив податкову міліцію області.

У мережі Фейсбук про Лєдніка-податківця добре не згадують. Наприклад, користувач Микола Марченко пише:

«Не відаємо, чи викривав якісь злочини Олег Вікторович (коли керував податковою міліцією), проте багато фермерів району пам’ятають полум’яну фразу: «Або ти платиш, або не існуєш». Звісно фермери платили, звісно мовчали і мовчать до цього часу».

Лєднік має покровителів у владних кабінетах, що дозволило влаштуватися на посаду першого заступника керівника податкової інспекції у Закарпатській області. Цю область називають Українським клондайком контрабанди. Суми відкатів та хабарів там у кілька разів вищі, ніж в інших областях. Але й висока ротація.  Рік при посаді на Закарпатті – це можливість прикарманити мільйони доларів.

«Виграв у лотерею» півмільйона

Звичайно, у офіційних деклараціях чиновники  не вказують отримані хабарі чи відкати. Їх вони або ховають готівкою, або вказують як подарунки та виграші у лотерею. Пам’ятаєте про скандал із Ляшком, який задекларував, що виграв у лотерею 571 тисячу гривень? НАЗК потім ще проводило розслідування і виявило, що «виграшний» білет був підробним.

Так ось, Ляшко не єдиний, хто відмиває брудні доходи показуючи їх як «виграші». У декларації Лєдніка за 2014 рік ми теж знайдемо рядок «Дарунки, призи, виграші» із сумою 580 тисяч гривень! Оце так пощастило!

Загалом же Лєднік всі сімейні прибутки декларує, як доходи дружини від підприємницької діяльності. Завдяки дружині побудували гарний будинок біля лісу, придбати кілька земельних ділянок, автомобілів, човнів…

Кришує підпали на землях «Полтаварибгоспу»

Кажуть, що Лєднік є також фактичним співвласником «Полтаварибгоспу», яке має більше 18 тисяч гектарів земель на Глобинщині. Тут колись були ставки і риба. Потім ставки осушили, розводили звірів і влаштовували полювання. Тепер випалюють траву, щоб розорати землі під нові аграрні проекти. Місцеві мешканці кажуть, що підпали почалися відразу, як тільки Лєднік став головою РДА і що він особисто кришує злочинців. Детальніше про це читайте в нашій публікації.

Став головою РДА, не маючи підтримки серед людей

Повернувшись із Закарпаття, Лєднік вирішив стати мером Глобиного. Заручився підтримкою найбільшого в районі роботодавця – «Глобине», а ще дивним чином заліз до президентської партії  «Слуга народу». Але величезні гроші, витрачені на виборчу кампанію,  підтримка власників «Глобине» і бренд президентської сили не допоміг Лєдніку. За нього проголосувало значно менше ніж працює на Глобинському м’ясокомбінаті. Люди добре пам’ятають життєве кредо Лєдніка-податківця «Або ти платиш, або не існуєш», про яке ми згадували раніше. Але тепер розплачуватися довелося самому Лєдніку.

А ось рахунок від виборців доведеться оплатити тим хто призначив «зашквареного» керівника головою Кременчуцької РДА. І щоб уникнути негативних наслідків для рейтингу Президента, необхідно якнайшвидше виправити кадрову помилку і звільнити податківця часів Януковича, який топить рейтинг Президента.