Скільки коштує посада голови Кременчуцької РДА

Не є таємницею, що посади, які мають будь-який вплив завжди продавалися. Ціна питання могла формуватися різними методами, а інколи дуже залежала від суб’єктивних факторів. За будь-яким нелогічним призначенням на відповідально посаду можна спокійно шукати матеріальну вигоду.

Для чого агрохолдинги та аграрні барони купують для своїх людей посади голів обласних та районних державних адміністрацій пояснив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради  Михайло Соколов, який оприлюднив вражаючу статистику: в Україні близько 30-40% с/г земель – або 12-15 млн. га – обробляються нелегально, тобто або взагалі самозахопленням, або у кращому випадку за неформальною усною угодою із власником землі без укладення відповідних договорів та сплати податків.

На Полтавщині, стверджують фахівці, частка нелегального обробітку землі сягає 50%.

Чи знають про цю проблему у контролюючих органах? Звичайно, знають. Причому вже багато років. Більше того, беруть активну участь у схемах і покривають їх з великою вигодою для себе.

Як діє «чорна схема» в Кременчуцькому районі нам розказав Леонід, який вже багато років обробляє власну землю і ще офіційно орендує у людей. Платить всі податки. Категорично відмовляється платити за «кришування» правоохоронцям і чиновникам. Але працюючи «по білому», йому дуже складно витримувати конкуренцію з іншими фермерами і господарствами, які мають «кришу» і  працюють без договорів та не сплачують податків.

– Звичайно, що працювати «по чорному» вигідніше. Вони платять менше податків. Або взагалі не платять. Без нікого договору фермери і агрофірми платять напряму власнику землі, причому вони можуть дозволити собі заплатити більше, ніж плачу я по офіційному договору. На перший погляд все діє, як ніби власник сам обробляє свою землю. Та насправді – там давно агрохолдинги працюють. Про це всі знають.

Леонід каже, що не хоче брати участь у таких схемах.

– На мене дивляться, як на дурня, але я хочу спокійно жити. Хоча, відчуваю, що таких, як я, скоро витіснять. Ми голосували за Зеленського і вірили, що він зламає всі ті схеми і дасть нам спокійно працювати на нашій землі. Та коли головою Кременчуцької РДА призначили Лєдніка, селяни були шоковані. Коли ми дізналися, що податківця, який обдирав фермерів поставили керувати об’єднаним районом, руки опустилися.

– Це просто навіть описати не можна, як люди це сприйняли. Нам всім плюнули у душу. Такі от «новиє ліца»… Люди знають, що Лєдніку купили посаду господарі агрохолдингу, який без будь-яких дозволів розорює землі водного фонду. Там раніше були ставки. Рибу розводили. На паперах все так і лишилося. Але не ставків не риби там давно нема. Там тепер орна земля, на якій вирощують сільгоспкультури. Ні оренди, а ні податків не сплачують, бо земля обліковується за пільговою ставкою, як земля водного фонду. Ще й дотацію отримують на риборозведення.

Про ситуацію із землями «Полтаварибгоспу», ми вже писали. Про школу екології теж. Бо перед оранкою землі нещадно випалюють, разом з рослинністю і всім живим. Селяни у відчаї, бо скаржитися немає кому: голова РДА Лєднік відпрацьовує посаду, а поліція не реагує на звернення людей.