Чому росте ціна на олію і як на цьому заробляє агрохолдинг Веревського «Кернел»

Україна тримаєсвітове лідерство з виробництва соняшникової олії і є №1 за обсягом постачання олії на світовий ринок. Найбільшим виробником української олії є компанія «Кернел», яка належить мільярдеру із Полтави Веревському. Для розуміння, обсяг внутрішнього ринку олії становить менш як 10% від всієї продукції, що виробляється в Україні. Тобто понад 90% української соняшникової олії продають за кордон.

Прочитавши це, хочеться пишатися, ну хоч по олії  Україна перша в світі! Та радість  зникає, коли бачимо височенну ціну на олію в магазинах, яка останнім часом постійно зростає. А росте ціна на олію через бізнесінтереси Веревського і його агрохолдингу «Кернел». Експерти прогнозують, що ціна на олію зростатиме ще. Щоб більше заробляти,  агрохолдинг «Кернел» у березні прийняв рішення про термінове збільшення посівів соняшника. Але зробити це швидко і без фінаснових втрат важко: адже значні площі вже були засіяні озимою, або під них були закуплено насіння інших ярих культур. Тож вирішили розорювати нові площі.

У Кременчуцькому районі знайшли вільну землю і під плуг пустили території ставків колишнього «Полтаварибгоспу». Колись на берегах Кременчуцького водосховища були ставки для вирощування риби, а потім  їх використовувалияк мисливіські угіддя для VIP-мисливців. В даний час ставки вирішили переорати, щоб засіяти соняшником дляагрохолдингу Веревського. Цими земелями розпоряджається народний депутат від «слуг» Трухін. Його бізнес-партнер Лєднік є головою Кременчуцької РДА. Він і забезпечує прикриття незаконного  розорювання земель. Бо перед оранкою випалюють всю рослинність, а голова Кременчуцької РДА Лєднік забезпечує невтручання поліції та пожежників.

Чому саме в Україні так багато сіють соняшнику? Тому що в інших країнах суворий контроль за сівозміною і добре знають, що соняшник дуже виснажує землю. Крім того, лише в Україні можна безконтрольно  вносити в землю мінеральні добрива та ядохімікати.

Веревський, який разом із родиною мешкає у Швейцарії отримує надприбутки. Ми з вами отримуємо виснажену соняшником землю, забруднену воду, чергову екологічну катастрофу і дуже дорогу олію.