У Кременчуці зросли тарифи на тепло та гарячу воду

Днями у ТОВ «КРЕМЕНЧУЦЬКА ТЕЦ» провели слухання про намір встановити тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води.

Читайте також – Нелюд побив собаку молотком та викинув помирати на смітник

На Полтавщині горів гараж та автівка

Під час слухань нагадали, що діючі тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води для ТОВ «КРЕМЕНЧУЦЬКА ТЕЦ» на період до 30 вересня 2022 року встановлені рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради від 25 жовтня 2021 року №1421.

Оскільки протягом строку дії тарифів відбулися зміни обсягу окремих витрат, пов’язаних з наданням послуг з постачання теплової енергії і постачання гарячої води, з причин, які не залежать від суб’єкта господарювання, то зараз проводиться коригування тарифів.

Протягом строку дії діючих тарифів відбулися зміни, пов’язані зі зміною обсягу окремих витрат з причин, які не залежать від суб’єкта господарювання, а саме: 24 листопада 2021 року прийнято Постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП) №2333 «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 24 грудня 2020 року № 2749», якою передбачається зміна з 1 грудня 2021 р. тарифів на виробництво теплової енергії ТОВ «КРЕМЕНЧУЦЬКА ТЕЦ».

Підставою для змін у розрахунках тарифів на виробництво теплової енергії є врахування ціни природного газу у відповідності до Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр. у розмірі:

  • для забезпечення послугами населення – 6183,33 грн за 1000 куб м (без ПДВ та без урахування тарифів на транспортування та розподіл природного газу);
  • для забезпечення послугами релігійних організацій та установ, що фінансуються за рахунок державного і місцевого бюджетів – 13658,42 грн  за 1000 куб м (без ПДВ та без урахування тарифів на транспортування та розподіл природного газу), що на 12,1% вище від врахованої в діючих тарифах

Для забезпечення послугами інших споживачів врахована ціна природного газу 24118,41 грн за 1000 куб м (без ПДВ та без урахування тарифів на транспортування та розподіл природного газу), що на 97,9% вище від врахованої в діючих тарифах.

А згідно із чинним законодавством України, тарифи на теплову енергію повинні забезпечувати відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії (ст. 20 Закону України «Про теплопостачання»).

За розрахунками ТОВ «КРЕМЕНЧУЦЬКА ТЕЦ» рівень економічно обґрунтованих тарифів за групами споживачів є наступним:

Як видно, найменше здорожчання тепла мали б відчути кременчуцькі побутові споживачі, а ось інші споживачі мають готуватися до підняття ціни на телоенергію на понад 70%.

Але для населення змін не буде: згідно з Мораторієм про підвищення цін на комуналку, встановленого на рівні держави, побутові споживачі платитимуть за тепло і гарячу воду за тарифами, встановленими згідно із рішенням міськвиконкому №116 від 24. 12. 2020 року. (Дивіться таблицю вище – авт.) Різницю Кременчуцькій ТЕЦ мають компенсувати із міського бюджету міста.

13 грудня на засіданні міськвиконкому проєкт рішення затвердили. Нові тарияфи вступають у силу цього ж дня.