Жеваго створив на Полтавщині збройний загін з колаборантами та людьми Киви

У це важко повірити, але на сьомому місяці війни на Полтавщині створено озброєний загін, який очолив колишній керівник обласного осередку партії ОПЗЖ Олег Сазонов. А прапор новому підрозділу передав ніхто інший, як довірена особа зрадника Киви Олег Биков.

Створення цього «добровольчого підрозділу»  з самого початку супроводжували скандали. Адже командиром було призначено Сазонова, відомого в області регіонала, керівника фракції ОПЗЖ в обласній раді. Як могли відданого прихильника Медведчука і Бойка поставити на чолі озброєного загону з доступом до військової таємниці – загадка.

Полтавський сайт «Зміст» повідомляв, що СБУ викрила Сазонова на підробці документів завдяки яким він став на чолі загону. 

Але, як бачимо, Сазонову вдалося все «порішати». За нашими даними, не обійшлося без фінансової підтримки олігарха Жеваго – бійця батальйону «Монако». Нагадаємо, УП знайшла Жеваго на його яхті із символом Z.

Про те, що створення підрозділу Сазонова фінансує Жеваго свідчить ще кілька фактів.

Перший. Загін створено при Кам’яно-Потоківській громаді Кременчуцького району. Її голову Самойлюк неодноразово викривалиу роботі на Жеваго у довоєнний час.

Другий. Інформаційну підтримку Сазонову надають кременчуцькі ЗМІ, підконтрольні Жеваго: це «Кременчуцька газета», «Телеграф» та ТК «Візит». До речі, редактором «Кременчуцької газети» Булашевим зараз займається СБУ за те, що він опублікував таємні дані про стратегічний об’єкт у Кременчуці.

Третій. Найбільш вражаючий факт. Під час складання присяги Сазонову вручив прапор довірена особа зрадника Киви у Кременчуці Олег Биков. Биков багато років працював при Киві: був у його Соціалістичній партії, представляв зрадника на президентських виборах у 2019 році, а у 2020-му балотувався за квотою Киви у міську раду Кременчука за списками ОПЗЖ. Зараз Биков прикривається «волонтерською» діяльністю, але СБУ викрила вже чимало таких псевдо волонтерів, які розвозячи зібрані людьми речі для військових, збирали інформацію про розташування ЗСУ і передавали її ворогам.

Прапор голові обласної ОПЗЖ вручив довірена особа Киви Биков

Четвертий. За даними місцевих ЗМІ, до складу підрозділу увійшли «тітушки», які у 2013-14 роках їздили на Антимайдан у Київ, а також брали участь у подіях Кривавої арки в Полтаві.

Вражаюча історія. Як можуть українські спецслужби допускати створення в тилу приватної армії олігарха-колаборанта?