Кременчуцьку тютюнову фабрику готують до зупинки: бюджет вже втратив 350 мільйонів

Компанія JTI Україна (Кременчуцька тютюнова фабрика) подала заяву до Державної фіскальної служби щодо відмови викуповувати акцизні марки на 350 мільйонів гривень у зв’язку з підтримкою парламентом законопректу №1049.

Про це повідомляє  Економічна правда

«Ми на 73% знизили виробництво у другій половині жовтня порівняно з планами.Ми відмовляємося від замовлених акцизних марок на 350 млн грн через прийняття Верховною Радою законопроекту щодо встановлення фіксованої торгівельної маржі на сигарети», – сказав в коментарі  директор з корпоративних питань і комунікацій Гінтаутас Діргела.

Варто нагадати, 4 жовтня ВР прийняла у цілому законопроект №1049 «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Керівники компаній-членів асоціації «Укртютюн» заявляють, що наслідком введення торговельної націнки на сигарети для оптової та роздрібної торгівлі може стати закриття фабрик та втрата 50 тисяч робочих місць у тютюновій індустрії. Керівники компаній наголошують, що наслідками запровадження націнки стануть підвищення ціни пачки сигарет на 14 грн з 1 січня 2020 року та збільшення обсягів нелегальної торгівлі тютюновими виробами із 8,4% до 20%.

Нещодавно British American Tobacco зупинила виробництво тютюнової продукції на заводі «В.А.Т.-Прилуки» в Чернігівській області.