Хто бореться за крісло губернатора Полтавщини?

Від офіційного вступу Зеленського на посаду президента минуло півроку. І за цей час досі не призначено керівника Полтавської області – регіону, який дає одні з найбільших приростів до державного бюджету.

Сам Зеленський під час свого прес-марафону 10 жовтня  зізнався, що його офіс зіткнувся з проблемою кадрового голоду. Це стосується в першу чергу пошуку людей на посади губернаторів областей. За словами Зеленського, ніхто не хоче йти працювати на такі низькі зарплати, а ті, хто готовий зайняти таку посаду, хочуть заробляти іншим шляхом, використовуючи свій чин.

«Новинар Полтавщини» спробував розібратися, що ж це за люди, які «хочуть заробляти іншим» шляхом на Полтавщині, або не хочуть йти на низьку зарплату.

Корявченков

Навесні цього року Зеленський ще офіційно не був оголошений обраним президентом, як в області почали із стовідсотковою впевненістю говорити, що губернатором буде керівник ПрАТ «Рижівський гранітний кар’єр» Сергій Корявченков з Горішніх Плавнів. 

Сергій Корявченков

Справа в тому, що  Сергій Корявченков є двоюрідний брат Юрія Корявченкова, актора “95 кварталу” Юзіка. Тож мало хто сумнівався, що Зеленський поставить «100-відсотково» свого губернатора. Тим більше, що Корявченков був одним із координаторів штабу зелених на президентських виборах.

Поінформовані джерела стверджують, що у травні 2019 року сам Корявченков був упевнений у своєму призначенні. І нібито вже почав формувати власну команду та навіть обдзвонював голів РДА із пропозицією «зустрітись та обговорити, як будемо далі працювати».

Та дуже швидко стало зрозумілим, що Корявченков губернатором не стане. Наш співрозмовник, обізнаний із настроями в Офісі президента, пояснює, що родичеві Юзіка відмовили через його близькі контакти із Костянтином Жеваго. Якраз в той час було прийнято рішення, що Жеваго стане серед тих, кого «посадять швидко, і щоб народу сподобалося».

Григоренко

В Офісі президента запропонували іншу кандидатуру – Юрія Григоренка. Він був директором ТОВ «Нафтогазхім Сервіс» з міста Одеси. Але Григоренко викликав неабиякий спротив та протест самих полтавців. Ті нагадали про його відверті проросійські погляди та заклики вішати учасників Майдану «по всьому Києву». Зрозумівши токсичність Григоренка, від його послуг вирішили теж відмовитись.

У той самий час свого кандидата намагається провести на посаду губернатора Полтавщини Коломойський. Не секрет, що олігарх контролює значну кількість депутатів у Верховній Раді, а також має вплив на главу Офіса президента Богдана.

Кацуба, Шаповалов, Кулініч

У Коломойського розглядали відразу кількох кандидатів, у першу чергу серед народних депутатів, що входили до групи «Відродження», яку пов’язують із Коломойським.  Спершу називали прізвище Володимира Кацуби. Розглядалися також кандидатури Юрія Шаповалова та Олега Кулініча. Обидва вони теж входили до фракції «Відродження», а Шаповалов в Раді нового скликання увійшов до групи «За майбутнє», яку теж пов’язують із Коломойським. Їхні прізвища не є в числі перших кандидатів на пост губернатора, але час від часу спливають у переговорах, як можливі “компромісні” кандидатури, стверджує наш співрозмовник.

Володимир Кацуба, Олег Кулініч, Юрій Шаповалов

Цись

Згодом спливло прізвище Олександра Цися, багаторічного керівника регіонального відділення «Приватбанку». Про те, що Цись розглядався на посаду губернатора, підтвердив його близький соратник Олександр Удовіченко. Однак Удовіченко запевнив, що Цись відмовився, бо у нього «інші пріоритети».

Тут варто сказати, що й сам Удовіченко, як вважають полтавські журналісти, не проти очолити Полтавщину. Він вже заявляв, що готовий співпрацювати з новою владою.

Удовіченко

Удовіченко має великий вплив на процеси в Полтаві та області. Має власні фракції «Рідне місто» в міській та обласній раді. Його син Сергій очолює Окружний адміністративний суд.

Він був головою Полтавської обласної державної адміністрації у 2003 – 2005 та у 2010 – 2014 роках, займав посаду голови Полтавської обласної ради з 2006 по 2010 рік.

Олександр Удовіченко

Удовіченко має тісні зв’язки з Коломойським. З 1993 по 2003 рік він був керівником Полтавської філії «Приватбанку». І в Полтаві ще з середини літа точаться розмови, що олігарх хоче повернути Удовіченка у крісло губернатора. Його мета – взяти під контроль газовидобувні можливості Полтавщини. Раніше також повідомлялося, що Коломойський не проти  отримати й залізорудні активи Жеваго. Є версія, що  власника Полтавського та Єристівського ГЗК зараз «пресують» саме через це.

Однак зараз в усіх цих розкладах існує одна заковика, це – президент Зеленський. Він неоднораз публічно заявляв, що в його команді не буде «старих» облич. А Удовіченка важко назвати «новим», адже він успішно співпрацював із Кучмою, Ющенком та Януковичем. Тож призначення губернатора Полтавщини знову відкладається.  У президента продовжують шукати «нове обличчя», але таке, що задовольнило б як «нових» так і «старих» тіньових гравців українського політикуму.

Андрій Коваленко, «Новинар Полтавщини».