Медсестру з Полтавщини Яну Дугарь відправили під домашній арешт

У Печерському районному суді Києва обрали запобіжний захід першій підозрюваній у вбивстві журналіста Павла Шеремета – військовослужбовиці Яні Дугарь.

Про це повідомляє кореспондент LB.ua з залу суду.

Справа слухав суддя Сергій Вовк. Прокурори клопотали про проведення засідання в закритому режимі, але суд відмовив.

До зали для підтримки Дугарь прийшли народний депутат Яна Зінкевич і колишній народний депутат Оксана Корчинська.

Прокурор зачитав текст підозри, раніше оприлюднений адвокатом іншої підозрюваної Юлії Кузьменко, після чого попросив для Дугарь цілодобовий домашній арешт. Він послався в тому числі на те, що не вдалося вилучити всі речі і документи в рамках цього розслідування, а тому є ризик, що їх можуть знищити.

Адвокати Дугарь в свою чергу заявили, що в період, коли був убитий Шеремет, їх підзахисна була на території закритого військового госпіталю в Покровське, про що свідчать відмітки у військовому квитку.

Раніше повідомлялося, що медсестру з Полтавщини Дугарь підозрюють у причетності до вбивства Шеремета.

Крім того, вони вказали на огріхи в експертизах, на які посилався слідство.

“Порівнювали відео за 15 і 18 липня 2016 року, інша відеозапис був 11 липня 2019 року – і ці особи порівнюють”, – розповів один з адвокатів. За його словами, Дугарь не було в Україні 11 липня цього року.

 
У зв’язку з цим захист попросив повністю відмовити в міру забезпечення. Готовність поручитися за Дугарь висловили кілька народних депутатів, в тому числі Яна Зінкевич, Михайло Бондар і Микола Величкович.

Після цього суд пішов до нарадчої кімнати для прийняття рішення.

Близько 14:45 суддя Вовк повернувся в зал засідань і оголосив, що клопотання прокуратури задоволено. Яна Дугарь буде перебувати під цілодобовим домашнім арештом за місцем реєстрації в Новомосковську до 8 лютого 2020 року.