Прокуратура Полтавської області погодила повідомлення про підозру чоловіку, котрий 27 червня втік з-під варти із приміщення Миргородського суду. Його дії попередньо кваліфікували за частиною 2 статті 393 Кримінального кодексу України (втеча з-під варти, вчинена особою, яка перебуває в попередньому ув’язненні, за попередньою змовою групою осіб, поєднана з використанням зброї). До того ж, про підозру у вчиненні злочинів повідомили й інших співучасників втечі.

Як повідомляє заступник начальника управління прокуратури Полтавщини Наталія Лець, 32-річна співмешканка 40-річного мешканця Чернігівської області передала йому пістолет. Чоловік, погрожуючи зброєю, втік із приміщення суду. Після цього разом зі спільницею сів у автомобіль, за кермом якого знаходився 22-річний луганчанин, і поїхав з Миргороду.

Допоміг втекти злочинцю 39-річний начальник конвою відділення конвойної служби Ізолятора тимчасового тримання №5 Головного управління Національної поліції в області, якого підкупили за тисячу гривень. Громадянин вивів обвинуваченого до запасного виходу будівлі суду та, знявши з нього наручники, залишив наодинці з його співмешканкою.

Начальнику конвою повідомили про підозру за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України (одержання службовою особою неправомірної вигоди).

28 червня спільників втікача затримали та повідомили про підозру за частиною 5 статті 27, частиною 2 статті 393 Кримінального кодексу України (пособництво у втечі з-під варти, вчиненої особою, яка перебуває в попередньому ув’язненні, за попередньою змовою групою осіб, поєднаної з використанням зброї).

Водію, що під час переслідування направив автомобіль на поліцейського, також повідомили і про підозру за статтею 348 Кримінального кодексу України (замах на вбивство працівника правоохоронного органу у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків).

2 липня завдяки злагодженій роботі правоохоронців втікача розшукали в Києві та затримали.

Тепер усіх чотирьох затриманих триматимуть під вартою. Співмешканка та начальник конвою можуть внести заставу, що становить сто сорок тисяч гривень.