Партія “Слуга народу” готується “злити” вибори мера Полтави Мамаю

Як повідомляв “Новинар Полтавщини”, ексмер Полтави Олександр Мамай збирається повернутися у крісло міського голови й уже домовився з ОПЗЖ про спільні дії на місцевих виборах у жовтні 2020 року.

Незважаючи на відносно низький рейтинг Мамая (12-15% за різними опитуваннями), він має найбільші шанси виграти вибори, адже в нього немає суперників. Місцеві політологи сходяться на думці, що єдиним кандидатом, який може перемогти Мамая, міг би стати адекватний представник “Слуги народу”. Такого кандидата в президентській партії мали назвати ще наприкінці травня, однак прізвища полтавці так і не почули. Сайт “Полтавщина” вважає, що “Слуги” вирішили за краще домовитися з Мамаєм.

За інформацією сайту, депутат Полтавської облради Ірина Степаненко пропонує голові Полтавської ОДА Олегу Синєгубову «план Б». Її аргументи наступні — екс-голова Олександр Мамай переможе будь-якого кандидата від «Слуги народу», а тому від серйозного змагання за посаду міського голови потрібно відмовитись. Натомість Олександр Мамай просто «викупить» частину кандидатів у списку, а після перемоги на виборах візьме у міську владу певних представників «Слуги народу», навіть на рівень першого заступника.

Сама Ірина Степаненко повідомила «Полтавщині», що така ініціатива виходить не від неї, хоча вона дійсно говорила представникам «Зе-команди» про те, що партія не має реального кандидата, який би переміг Олександра Мамая.

Новопризначена голова Полтавського обласного осередку «Слуги народу» Ольга Савченко знайома із цим сценарієм, однак він не є затвердженим остаточно. Олег Синєгубов у свою чергу не проти саме такого розвитку подій, але він чекає погодження на рівні київського керівництва.

Якщо «Слуги» так і не визначаться із потенційно переможною кандидатурою, то такий сценарій є вигідним для Олександра Мамая. Останній поки не впевнився у своїй перемозі на 100%, тому шукає для себе більш вагомої політичної підтримки на рівні еліт, наприклад, у якості представника «Батьківщини». Якщо він отримає гарантії від «СН», то зможе продемонструвати виборцям, що партія влади визнає його у якості політичної фігури.