Через розслідування ФБР компанія Веревського «Кернел» може потрапити під санкції

Минулого тижня провідні світові ЗМІ повідомили новину: Facebook, використовуючи допомогу від ФБР, провів віртуальну облаву і закрив 477 акаунтів, 363 сторінки, 35 груп і 29 Інстаграм-акаунтів.

Крім зв’язку ботоферм з партією «Слуга народу», встановлено роботу ботоферм політконсультантів екс-прем’єра Володимира Гройсмана та Олега Кулініча.

Ця новина підтверджує, що  ФБР проводить розслідування проти ряду українських олігархів, а оприлюдененя прізвища Кулініча вказує на те, що в полі зору американських правоохоронців перебуває власник найбільшого в Україні агрохолдингу Веревський.

Як відомо, саме Веревський є фактичним власником і керівником партії «Довіра», яку формально очолює нардеп від Полтавщини Кулініч. 

Щоб працювати на міжнародному рівні, Веревський старанно приховує свою олігархічну приналежність, але має всі олігархічні атрибути. Головний – це здатність контролювати органи влади різних рівнів. Для цього Веревський фінансує політичні проєкти, які беруть участь у виборах різних рівнів, а також впливає на призначення ключових фігур в органи влади. Все це робиться з однією метою – збільшити свої прибутки.

Останнім часом кременчуцькі журналісти виявили можливу зацікавленість бізнес-структур Веревського у масових пожежах та незаконному використанні десятків тисяч гектарів землі.

ЗМІ повідомляли, що у  березні-квітні цього року на території району були масові пожежі. Невідомі випалювали території колишніх ставків «Полтаварибгоспу». Колись на цих ставках вирощували рибу, згодом їх закинули, вони заросли, і тут створили напівлегальні мисливські угіддя. Власником «Полтаварибгоспу» є народний депутат від «Слуги народу» Трухін. А його бізнес-партнером – колишній казначей Януковича, експодатківець Лєднік.

Журналісти мають докази, що саме Лєднік організував випалювання та переорювання тих самих мисливських угідь. При цьому завдається величезна шкода екології – під час пожеж знищуються тисячі тварин, а отрутохімікати під час обробки полів отрапляють у води Кременчуцького водосховища.

Переорані землі напівлегально передаються агро холдингу Веревського для вирощування соняшника.

Нагадаємо також, що Веревський стоїть за лаштунками скандалу із передачею російським компаніям газових родовищ на Полтавщині. Передачі цих родовищ росіянам посприяв ще у 2018 році голова Полтавської обласної ради Біленький, який, як відомо, представляє партію «Довіра» та має близькі стосунки з Кулінічем і Трухіним.

ФБР вже передало оперативну інформацію СБУ

Оперативною інформацією своїх розслідувань ФБР напевне ділиться з СБУ. Підтвердженням цього є те, що Служба безпеки знешкодила ботоферму й інтернет-агітаторів, які планували дестабілізувати ситуацію в Одесі під час травневих свят. Оперативники спецслужби встановили, що п’ятеро жителів Одеси виконували замовлення кураторів на зйомку, публікацію і поширення неправдивої інформації про ситуацію в Україні. 

Найближчим часом слід очікувати аналогічні повідомлення про затримання в інших регіонах України, включаючи Полтавщину.